Praktilised tööriistad
ESG mõjualade hindamiseks ja raporteerimiseks

Aastane ligipääs ESG tööriistadele

Materjalid ja tööriistad on pidevas uuendamises, et need vastaksid ESG valdkonna viimastele parimatele praktikatele ja õigusnormidele.

Ligipääs sisaldab
check_circleStrateegilised Exceli tööriistad
check_circleProtsessikirjelduse näidis
check_circleAvalikustamisnõuete infograafikad
check_circlePõhjalik protsessijoonis
99€/kuus

Tasumine kord aastas 1188€

Summale lisandub käibemaks.

Document

Tasulises paketis sisalduvad ESG tööriistad ja protsessid

Tasuline pakett sisaldab ligipääsu protsesside ja tööriistade kogumikule, mis aitab ettevõttel vastata kestlikkusnõuetele ja läbi viia kahese olulisuse hindamist ning IRO analüüsi. Kogumik sisaldab analüüsivahendeid, praktilisi infograafikuid ja kasulikke ülevaateid, mis on ajakohastatud uusima infoga.

Väärtusahela üleste võimalike kohalduvate kestlikkusaspektide ja IROde kaardistamise tööriist Exceli tabel, mille abil saad kaardistada väärtusahelast tulenevad võimalikud kohalduvad kestlikkusaspektid ja lisada võimalikud IROd. Lisatud näited ja valideerimise allikad. Lisaks sidusrühmade kaardistamiseks vajaliku info kogumise alamleht)

Exceli tabel, mille abil saad kaardistada väärtusahelast tulenevad võimalikud kohalduvad kestlikkusaspektid ja lisada võimalikud IROd. Lisatud näited ja valideerimise allikad. Lisaks sidusrühmade kaardistamiseks vajaliku info kogumise alamleht)

Kahese olulisuse hindamise analüüsi tööriist Exceli tabel, kuhu saab juhtkond või vastutavad isikud lisada oma hinnangud mõjude, riskide ja võimaluste standardijärgsetele karakteristikutele. Tabelis saab hinnanguid anda 8 inimest vaikimisi, aga on võimalik lisada juurde rohkem alamlehti.

Exceli tabel, kuhu saab juhtkond või vastutavad isikud lisada oma hinnangud mõjude, riskide ja võimaluste standardijärgsetele karakteristikutele. Tabelis saab hinnanguid anda 8 inimest vaikimisi, aga on võimalik lisada juurde rohkem alamlehti.

IRO analüüsi ja avalikustamisnõuete tööriist Oluliseks hinnatud kestlikkusaspektidest tulenevate IROde analüüsimise exceli tabel, lisatud avalikustamisnõuete SBM, MDR ja GOV raamistik.

Oluliseks hinnatud kestlikkusaspektidest tulenevate IROde analüüsimise exceli tabel, lisatud avalikustamisnõuete SBM, MDR ja GOV raamistik.

ESG protsessi kirjalik ülevaade ja põhimõtted Word.doc formaadis ettevõttesisese ESG andmete ja tegevuste juhtimiseks kirjeldatud protsess, oluline osa ka auditi jäljest.

Word.doc formaadis ettevõttesisese ESG andmete ja tegevuste juhtimiseks kirjeldatud protsess, oluline osa ka auditi jäljest.

Avalikustamisnõuete kokkuvõtvad infograafikad Kõik üldised avalikustamisnõuded ja nende eesmärgid (BP, IRO, SBM, MDR, GOV ning E, S ja G teemastandarditega seotud avalikustamisnõuded.

Kõik üldised avalikustamisnõuded ja nende eesmärgid (BP, IRO, SBM, MDR, GOV ning E, S ja G teemastandarditega seotud avalikustamisnõuded.

VKE vabatahtliku aruandluse ülevaatlik infograafika ja suurettevõtte standardite ülevaatlik infograafika VKE vabatahtliku aruandluse kokkuvõttev ülevaade (Basic Module, Narrative-PAT module, Business Partners Module) ja ESRS standardite ülevaatlik kokkuvõte (valdkonnaülesed standardid, teemapõhised standardid, sektori-spetsiilised standardid – tulekul 2026).

VKE vabatahtliku aruandluse kokkuvõttev ülevaade (Basic Module, Narrative-PAT module, Business Partners Module) ja ESRS standardite ülevaatlik kokkuvõte (valdkonnaülesed standardid, teemapõhised standardid, sektori-spetsiilised standardid - tulekul 2026).

Suurettevõtte aruandluse protsessi ülevaatlik infograafika VSidusrühmade kaasamine, väärtusahela ulatuse määramine, kahese olulisuse hindamine, IRO analüüs, avalikustamisnõuded, auditeerimine, ettevõtte KHG jalajälje arvutamine, taksonoomia lühiülevaade. Lisatud allikad ja näited.

VKE vabatahtliku aruandluse kokkuvõttev ülevaade (Basic Module, Narrative-PAT module, Business Partners Module) ja ESRS standardite ülevaatlik kokkuvõte (valdkonnaülesed standardid, teemapõhised standardid, sektori-spetsiilised standardid - tulekul 2026).

KHG jalajälje arvutamise ülevaatlik informatiivne lõuend Kliimaministeeriumi tööriista põhjal koostatud ülevaade heiteallikatest.

Kliimaministeeriumi tööriista põhjal koostatud ülevaade heiteallikatest.

ESRS kestlikkusaruandluse standardite infograafika 10 teemastandardit kokkuvõtval kujul, sisaldab kõiki AR 16 nimekirjas olevaid kestlikkusaspekte.

10 teemastandardit kokkuvõtval kujul, sisaldab kõiki AR 16 nimekirjas olevaid kestlikkusaspekte.

Kokkuvõte auditeerimisest – mida küsib audiitor ja millised on neli auditeerimisobjekti PDF fail esitlusest, mis katab kõik olulise auditeerimisega seotud informatsiooni.

PDF fail esitlusest, mis katab kõik olulise auditeerimisega seotud informatsiooni.
Tagasiside materjalide autorile
Olen harva kohanud inimesi, kes suudavad keerulised ja probleemsed teemad nii süsteemselt lahti harutada, teistele selgeks teha ja ka ellu rakendada. Tänu koostööle Anuga oleme oma ettevõttes astunud suure sammu edasi ESG teemade lahtimõtestamisel ja integreerimisel oma igapäevategevustesse, seda vaatamata sellele, et Akzo Nobel on maailmas kestlikkuse printsiipide rakendamises kindlasti üks liidritest keemiatööstuses, ja meie teadlikkus ka lokaalselt keskmisest kindlasti kõrgem.
Elena Past, Akzo Nobel Baltics juhatuse liige
Anu Ruul aitas meie ettevõttel alustada ESG aruandluse teekonda. Anu oli abiks väga heade alusmaterjalidega nii topeltolulisuse hindamisel kui ka KHG arvutamisel. Infot saime alati jooksvlt juurde küsida ja tänu sellele on koostöö Anu Ruuliga olnud suureks abiks meie ettevõtte ESG strateegia ja aruandluse juurutamisel.
Regina Raukas, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse AS juhatuse esimees
Anu on inimeste kaasamises erakordselt andekas. Ta köidab publiku tähelepanu kiiresti ja suudab vaevata kõiki kaasa haarata. Olles tema klassis, nautisin väga tema story telling oskust – see aitas mul seostada erinevate teemade fragmente ja aitas neid mõista. Kohe on näha, et Anul on oma valdkonnas palju kogemusi ja see tekitab usaldust.
Katre Liiberg, Telia Eesti AS juhtkonna liige

Olen Anu Ruul, kestliku innovatsiooni strateeg ja koolitaja

Olen ka Eesti üks kogenumaid innovatsiooniprotsessi koolitajaid ning olen veendunud, et innovatsioon ja kestlikkus moodustavad koos terviku. Hetkel praktiseerin Interim ESG juhina keemiatööstusettevõttes Akzo Nobel Baltics AS ja olen Estonian Business School’is külalislektor. Teen organisatsioonidele sisekoolitusi, viin läbi praktilisi töötubasid nii kestlikkuse kui ka innovatsiooni teemadel. Olen SEB ja Tehnopoli Innovatsiooniliidrite klubi nõukogu liige.

Olen läbinud Cambridge Judge Business School Sustainability and Circular Economy kursuse ja Estonian Business School’is ESG juhi arenguprogrammi, KPMG Baltics OÜ läbi viidud Kahese olulisuse hindamise ja CSRD koolituse ning mul on cum laude ärijuhtimise magistrikraad EBS’ist.

EBS_logo
Cambridge_logo

Minuga saad ühendust võtta e-maili teel: anu@kestlikinnovatsioon.ee

LinkedIn