Kursus III: algusega 8. september 2025
Kestlik innovatsioon, tulevikutehnoloogiad ja kestlikkusnäitajate võrreldavus alla 1000 töötajaga ettevõtetes
Koolitaja Anu Ruul

Lisainfo

Kestlik innovatsioon on tulevik. Või õigemini juba olevik. Millised on uued tehnoloogiad, materjalid ja võimalused olla kestlikult kasumlik? Kaasuste analüüsidel ja tulevikutehnoloogiate ülevaatel on uuel koolitusel suur osa. 

Kestlikkusaruandlus on suurtes muutustes. 2024. aasta teadmine enam ei kehti ja Euroopa Liit on lubanud uued mõtted vormistada aastaks 2026. Seni aga saavad ettevõtted jätkata vähendatud mahus andmete kogumise ja mõjualade juhtimisega. Kuidas seda aga teha nii, et oleksime bürokraatikakindlad ja võrreldavad? Millised andmed on vajalikud ja kasulikud ka ettevõtte enda seisukohast, mitte ainult raporteerimiseks? Vaatame üle VSME (vabatahtliku VKE) ja ESRS (kohustusliku suurettevõtte standardi) kombineerimise võimalused ning kestlikkusandmete nö selgroo. 

Koolitus on ennekõike praktikum – teeme läbi olulised harjutused ja õpime, kuidas olla segastel aegadel kestlik, kasumlik ja bürokraatiast sammu võrra ees.

Koolituse eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised, praktilised oskused ja konkreetsed tööriistad, mis võimaldavad ilma väliseid eksperte kaasamata juhtida oma ettevõttes kestlikku innovatsiooni ning kestlikkusandmete võrreldavat kogumist.

Õppemetoodika

Õpe baseerub loengutel, aruteludel ja eelkõige praktilistel ülesannetel, kus igal osalejal on võimalik kasutada enda ettevõtte kohta käivaid reaalseid andmeid.

Koolitusel saame vastused küsimustele:

  • Mida tähendab kestlik innovatsioon ja millised on tulevikutehnoloogiad selles valdkonnas? 
  • Millised on koostöövõimalused Eesti suurimate ülikoolidega – innovatsioon koos teadus- ja arendusega?
  • Mida tähendab mõjualade strateegiline juhtimine ja kuidas see meie ärile on kasu(m)lik?
  • Milliseid ESG andmeid on mõistlik koguda (kuni pole selge, mis on kohustuslik ja mis mitte)?
  • Mis on kahese olulisuse hindamine ja miks ning kuidas seda läbi viia?
  • Kuidas koostada sisuline raport, et kommunikeerida oma kestlikkuse pingutusi sidusrühmadele?
  • Mida kujutab endast uus Ringmajanduse ISO standard?
  • Kuidas läbi viia asukohapõhist kliimariskide analüüsi?
Koolitaja Anu Ruul

Täiendav teave koolituse kohta

Koolituse ja praktikumi sihtgrupp

  • Ettevõtete juhid või valdkonnajuhid, kes tegelevad arenduse ja innovatsiooniga. 
  • VKEde ja kuni 1000 töötajaga ettevõtete juhid ning ESG ja kestlikkuse teema eest vastutavad isikud, kes soovivad kestlikkusaruandluse formaadi oma tegevusse rakendada, sellega seotud andmeid koguda ning avalikustada.
  • Kõik, kes soovivad mõista Euroopa Liidu Roheleppe tagamaid, eesmärke, tulevikuvisiooni ja piirkonna väärtusloome makrokeskkonda.

Koolituse edukalt läbinud osalejad omandavad järgmised oskused ja teadmised:

  • Mõistab tulevikutrende, tehnoloogiaid ja väärtusloome makrokeskkonda Euroopa Liidus. Oskab analüüsida enda ettevõtte innovatsioonivõimekust kestlike innovatsiooni liikide kontekstis.
  • Teab, kas ja kuidas tema ettevõtet mõjutavad tulevased määrused ja direktiivid (Ökodisaini määrus, Roheväidete direktiiv, Tarbijate võimestamise direktiiv). 
  • Teab, kas ja milliseid rohemärgiseid on tema valdkonnas vaja taotleda, et püsida konkurentsis.
  • Mõistab ESG (vabatahtliku) aruandluse olemust, vajadust ja eesmärke ning oskab neid rakendada oma ettevõtte strateegiliste eesmärkide saavutamiseks.
  • Mõistab vabatahtliku ja kohustusliku aruandluse ühisosa ja erisusi.
  • On läbi teinud kahese olulisuse hindamise ja valinud välja oma ettevõtte jaoks olulised kestlikkuse teemad. 
  • On kirjeldanud ja analüüsinud oma ettevõtte oluliste teemadega seotud mõjusid, riske ja võimalusi (IRO).
  • Teab, milliseid kestlikkusega seotud andmeid on mõistlik koguda ja oskab kasutada koolitusel saadud tööriistu andmete kogumiseks.
  • Oskab orienteeruda aruande koostamiseks vajalikes materjalides ja juhistes.
  • Tunneb erinevaid kestlikkusega seotud termineid ja lühendeid ning mõistab nende tähendust.
  • Tunneb uue Ringmajanduse ISO põhimõtteid.

Koolituse kestvus ja maht

Koolituse kogumaht on 30 akadeemilist tundi, millest 24 tundi on auditoorset tööd, 4 tundi iseseisvaid kodutöid ning 2 tundi järelsessiooni.

III kursus toimub kolmel päeval: 8. september, 22. september ja 6. oktoober 2025. Grupi järelsessioon on 3.11 2025 kl 10.00-12.00  Teamsis.

I ja II kursus on välja müüdud. 

Kursuse lõpus väljastatakse diplom.

Toimumiskoht: Tallinn.

Koolituse hind ja registreerimisinfo

Koolituse maksumus on 1690 eurot + käibemaks. Kahe või enama osaleja puhul on hind 1490 eurot + käibemaks osaleja kohta.

Hind sisaldab:

  • 3 koolituspäeva
  • 1 järelsessiooni
  • kõiki koolitusmaterjale, lõuendeid ja näidismaterjali
  • VSME eestikeelset tõlget
  • kohvipausid koolituspäevadel

Tähelepanu! Koolitusele saab registreeruda ainult täismahus.

Registreerumise järel edastame Teile arve ning täpsema teabe koolitusel osalemise kohta. Enne iga koolituspäeva saadame meeldetuletuse osalemisinfoga e-kirja teel.

Koolituse tühistamine või muutmine

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid vajadusel saate osaleja nime tasuta muuta kuni koolituse alguseni.

Kui Teil ei ole võimalik koolitusel osaleda, palun andke sellest aegsasti teada, saates teavituse e-posti aadressile anneli@rohetiiger.ee. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 7 kalendripäeva ette, saame kokku leppida uue koolitusaja või tagastame 100% osalustasust.

Koolituse osalustasu tagastatakse täismahus, kui koolituse korraldamisega seotud kulutusi (nt ostetud õppematerjalid) ei ole tehtud. Koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.

Tagasiside koolitajale
Olen harva kohanud inimesi, kes suudavad keerulised ja probleemsed teemad nii süsteemselt lahti harutada, teistele selgeks teha ja ka ellu rakendada. Tänu koostööle Anuga oleme oma ettevõttes astunud suure sammu edasi ESG teemade lahtimõtestamisel ja integreerimisel oma igapäevategevustesse, seda vaatamata sellele, et Akzo Nobel on maailmas kestlikkuse printsiipide rakendamises kindlasti üks liidritest keemiatööstuses, ja meie teadlikkus ka lokaalselt keskmisest kindlasti kõrgem.
Elena Past, Akzo Nobel Baltics juhatuse liige
Anu Ruul aitas meie ettevõttel alustada ESG aruandluse teekonda. Anu oli abiks väga heade alusmaterjalidega nii topeltolulisuse hindamisel kui ka KHG arvutamisel. Infot saime alati jooksvlt juurde küsida ja tänu sellele on koostöö Anu Ruuliga olnud suureks abiks meie ettevõtte ESG strateegia ja aruandluse juurutamisel.
Regina Raukas, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse AS juhatuse esimees
Anu on inimeste kaasamises erakordselt andekas. Ta köidab publiku tähelepanu kiiresti ja suudab vaevata kõiki kaasa haarata. Olles tema klassis, nautisin väga tema story telling oskust – see aitas mul seostada erinevate teemade fragmente ja aitas neid mõista. Kohe on näha, et Anul on oma valdkonnas palju kogemusi ja see tekitab usaldust.
Katre Liiberg, Telia Eesti AS juhtkonna liige
Koolituse läbiviija
Peakoolitaja Anu Ruul

Anu on kestliku innovatsiooni strateeg ja Eesti üks kogenumaid (kestliku) innovatsiooniprotsessi koolitajaid. Ta on koolitanud sadu tipp- ja keskastme juhte nii era- kui avalikust sektorist, viinud läbi sisekoolitusi mitmetes suurettevõtetes ning rakendab oma teadmisi ja kogemusi aktiivselt ka interim-juhina.

Tal on ligi 15-aastane praktiline kogemus projektijuhtimise ja ettevõtluse alal. Hetkel tegutseb Anu interim ESG juhina ettevõttes Akzo Nobel Baltics AS. Interim-juhina on ta juhtinud ka innovatsiooniprotsesside juurutamist ettevõttes Cleveron AS.

Anu on läbinud Estonian Business Schooli ESG juhi arenguprogrammi ning Cambridge Judge Business Schooli „Sustainability and Circular Economy“ kursuse. Lisaks on tal cum laude ärijuhtimise magistrikraad EBS-ist.

Koolitaja Anu Ruul